Resul Yıldırım

Ankara’da dünyaya geldi. 2013 yılında Suriye savaşının başlaması sonrasında insani yardım çalışmalarının içerisinde yer almaya başladı. 15 Temmuz darbe girişimi günü Ankara Adli Tıp Kurumu’nda şehit ailelerine destek için başlatılan yardım çalışmalarına katıldı. Türk Kızılay’da başlayan gönüllülüğü daha sonra profesyonel olarak uluslararası insani yardım faaliyetlerine dönüştü.

Resul Yıldırım, uzun süreli devam eden yardım faaliyetlerine resmiyet kazandırarak bir grup hayırseverle birlikte İyilik Vakti Derneği’ni kurdu. Birçok yardım kuruluşunun yönetim kurulu, danışma kurulu ve denetim kurulunda yer alan Resul Yıldırım, Olağan Genel Kurul’da oyların %90,47’sini alarak İyilik Vakti Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Resul Yıldırım kurucusu olduğu uluslararası ticaret ve danışmanlık firmasında genel müdür olarak hayatına devam etmektedir.

Eğitim: İktisat (Lisans)-Ankara

İyilik Vakti Derneği; Türkiye’nin dışında Asya, Afrika ve Orta Doğu’da kriz, afet ve savaş bölgelerinde binlerce insana düzenli yardım ulaştırmaktadır. Resul Yıldırım’ın Genel Başkanlığının ilk döneminde yardım gelirleri döviz bazında %193 artmıştır. İyilik Vakti Derneği’nin çalışmaları neticesinde şimdiye kadar yaklaşık 77.000’den fazla ihtiyaç sahibi doğrudan, 2.000.000’dan fazla kişi açılan su kuyularından faydalanmıştır. İyilik Vakti Derneği bugün Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Benin, Bosna-Hersek, Burkino Faso, Cezayir, Çad, Endonezya, Etiyopya, Fas, Filistin, Gana, Gine, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hindistan, Irak, İran, Kamerun, Kenya, Libya, Mısır, Myanmar, Nepal, Nijer, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Sudan, Suriye, Tanzanya, Tunus, Türkiye, Uganda, Umman ve Yemen gibi kriz, savaş ve yoksulluğun olduğu 36 ülkede insani yardım faaliyetlerini bizzat kendi temsilcilikleri ve ekipleri ile yürütmektedir.